
€953.43
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.030in |
| Compression Height | 1.560in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -15cc |
| Material Type | 4032 |
| Piston Head Type | Reverse Dome |
| Piston Pin Diameter | .927in |
| Ring Set Included | S100S8-4030-5 |
| Rod Length | 5.700in |
| Stroke | 3.480in |
| Brand | Wiseco |