| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.310in |
| Compression Height | 1.270in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 21cc |
| Material Type | 4032 |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Included | S100S8-4310-5 |
| Rod Length | 6.385in |
| Stroke | 4.250in |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build to Stock |
| GTIN | 00193564093431 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 106,68mm |
| Package Length | 711,20mm |
| Package Weight | 7484.27g |
| Package Width | 274,32mm |