
€1,520.41
| Weight | 0.446 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 95.58mm |
| Bore - Oversize | 0.08mm |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 34.30mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.50-mm |
| Dome Volume | -1.8cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 23.00mm |
| Ring Set Included | 9550XX |
| Skirt Type | Asymmetrical Skirt |
| Stroke | 88.40mm |
| Brand | Wiseco |