| Weight | 0.358 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 89.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 33.94mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.06-mm |
| Dome Volume | -22.0cc |
| GTIN | 00193564447654 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 21.00mm |
| Ring Set Included | 8950XX |
| Brand | Wiseco |