| Weight | 0.348 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 85.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 35.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -14.0cc |
| GTIN | 00193564448019 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 21.00mm |
| Ring Set Included | 8550XX |
| Brand | Wiseco |