| Weight | 0.357 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 86.25mm |
| Bore - Oversize | 1.25mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 35.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.3:1/8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -17.0cc |
| GTIN | 00193564075079 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30mm |
| Package Length | 215,90mm |
| Package Weight | 2358.68g |
| Package Width | 203,20mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 8625XX |
| Brand | Wiseco |