| Bore - Actual | 85.25mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | 0.25mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 28.70mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1/9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.30-mm |
| Dome Volume | -12.0cc |
| GTIN | 00193564448682 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 8525XX+GLS22 |
| Rod Length | 156.00mm |
| Stroke | 100.00mm |
| Brand | Wiseco |