| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 87.00mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Ratio - Actual | 8.8:1 |
| Dome Volume | -14.00cc |
| GTIN | 00193564270016 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30mm |
| Package Length | 215,90mm |
| Package Weight | 2358.68g |
| Package Width | 203,20mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00mm |
| Brand | Wiseco |