| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 88.00mm |
| Bore - Oversize | 3.00mm |
| Bore - Standard | 85.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 11:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 1 |
| Displacement | 426cc |
| Stroke | 70.00mm |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564148223 |
| Package Height | 114,30mm |
| Package Length | 342,90mm |
| Package Weight | 1360.78g |
| Package Width | 215,90mm |