| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 48.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00 |
| Bore - Standard | 47.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 1 |
| Displacement | 75cc |
| Stroke | 41.4mm |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564154408 |
| Package Height | 127,00mm |
| Package Length | 215,90mm |
| Package Weight | 1360.78g |
| Package Width | 203,20mm |