| Weight | 0.322 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 87.50mm |
| Bore - Oversize | 1.50mm |
| Compression Height | 30.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 5.0cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 8750XX |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build to Stock |
| GTIN | 00193564077523 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 111,76mm |
| Package Length | 220,98mm |
| Package Weight | 2131.88g |
| Package Width | 347,98mm |