| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 76.80mm |
| Piston Size | 76.76mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Total Height | 34.60mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 16.00mm |
| Compression Height | 11.00mm |
| Boss Space In | 16.80mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| OEM Reference No | 13101-KRN-A80 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Ring Part # | W7680MC |
| Piston Pin Part # | WS686 |
| Circlip Part # | WCW16 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 317.51g |
| Package Width | 88,90mm |
| Image Info | These images are actual |
| Brand | Wiseco |