| Weight | 0.297 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 86.00mm |
| Bore - Oversize | 5.00mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 8.3cc |
| GTIN | 00193564447821 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 21.00mm |
| Ring Set Included | 8600XX |
| Brand | Wiseco |