
€1,179.76
| Weight | 0.331 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 83.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Compression Height | 30.50mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.10mm |
| Dome Volume | -15.0cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 23.00mm |
| Ring Set Included | 8350XX |
| Brand | Wiseco |