
€1,602.78
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 3.552in |
| Compression Height | 1.220in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -6cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | .866in |
| Ring Set Included | 3552GNX |
| Rod Length | 5.933in |
| Stroke | 3.543in |
| Brand | Wiseco |