
€1,429.43
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 3.937in |
| Compression Height | 1.080in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 12cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | .866in |
| Ring Set Included | 10000XX |
| Rod Length | 6.125in |
| Stroke | 4.080in |
| Brand | Wiseco |