
€1,563.11
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 3.790in |
| Compression Height | 1.321in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -10.7cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | .945in |
| Ring Set Included | 9625XX (x8) |
| Rod Length | 6.098in |
| Stroke | 3.622in |
| Brand | Wiseco |