| Weight | 0.568 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.625in |
| Compression Height | 1.120in |
| Compression Ratio - Actual | 14.1:1 |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 38cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Recommended | JG86F8-4625-5 |
| Rod Length | 6.535in |
| Skirt Type | Full Round |
| Stroke | 4.250in |
| Volume | 38.0 |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564072733 |
| Image Info | These images are representative |