| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.625in |
| Compression Height | 1.270in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 45cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Recommended | JG86F8-4625-5 |
| Rod Length | 6.385in |
| Stroke | 4.250in |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564074195 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 106,68mm |
| Package Length | 713,74mm |
| Package Weight | 7711.07g |
| Package Width | 276,86mm |