
€943.81
| Weight | 0.288 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 75.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Compression Height | 40.17mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | -mm |
| Dome Volume | -27.0cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 20.00mm |
| Ring Set Included | 7550XX |
| Brand | Wiseco |