
€941.05
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 88.00mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 36.69mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.09mm |
| Dome Volume | -22.0cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 8800XX |
| Brand | Wiseco |