
€1,520.41
| Weight | 0.385 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 85.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 34.70mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.50mm |
| Dome Volume | -6.8cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 8500XX |
| Brand | Wiseco |