| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 83.50mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Compression Height | 30.60mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 4.0cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 21.00mm |
| Ring Set Included | 8350XX |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564091864 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 114,30mm |
| Package Length | 215,90mm |
| Package Weight | 1995.81g |
| Package Width | 203,20mm |