
€943.81
| Weight | 0.339 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 83.00mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Compression Height | 30.60mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 8.0cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 21.00mm |
| Ring Set Included | 8300XX |
| Brand | Wiseco |