
€309.66
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Compression Ratio - Actual | 13.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564212795 |
| Bore - Standard | 74.50mm |
| Compression Ratio - Over Stock | +1.0 |
| Piston Pin Hole Diameter | 15.00mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 12111-47H10-0F0 |
| Piston Ring Part # | JE-XA7450 |
| Piston Pin Part # | JE-591-1650-14-TTC |
| Circlip Part # | JE-591-040-MW |
| Build Type | Build on Demand |