
€303.59
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 84.00mm |
| Bore - Oversize | 3.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564212757 |
| Bore - Standard | 81.00mm |
| Compression Ratio - Over Stock | +2.5 |
| Piston Pin Hole Diameter | 20.00mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 12111-24F11-0F0 |
| Piston Ring Part # | JE-JG1001-3307 |
| Piston Pin Part # | JE-787-2050-14-93C |
| Circlip Part # | JE-787-050-MW |