| Weight | 0.298 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 96.00mm |
| Bore - Oversize | STD |
| Compression Ratio - Actual | 12.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 449cc |
| Skirt Type | FSR |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564204189 |
| Package Height | 98,00mm |
| Package Length | 150,00mm |
| Package Weight | 546.00g |
| Package Width | 143,00mm |