
€275.65
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564203175 |
| Package Height | 120,00mm |
| Package Length | 169,00mm |
| Package Weight | 558.00g |
| Package Width | 379,00mm |
| Bore - Standard | 89.50mm |
| Compression Ratio - Over Stock | +0.8 |
| Piston Pin Hole Diameter | 20.00mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 13101-MEA-670 |
| Piston Ring Part # | JE-XC8950 |
| Piston Pin Part # | JE-787-2250-12-51C |
| Circlip Part # | JE-787-050-MW |
| Build Type | Build on Demand |