
€355.16
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Compression Ratio - Actual | 13.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564198440 |
| Bore - Standard | 91.00mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 22.00mm |
| Piston Head Type | Dished |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 420686094 |
| Piston Ring Part # | JE-JG1001-3583 |
| Piston Pin Part # | JE-866-2250-15-93C |
| Circlip Part # | JE-866-063-MW |
| Build Type | Build on Demand |