| Weight | 0.494 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 100.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Compression Height | 42.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Dome Volume | 5.0cc |
| Piston Pin Diameter | 26.00mm |
| Ring Set Included | JG1006-3957 |
| Stroke | 95.00mm |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564030399 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |