| Bore - Actual | 97.00mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | Std.mm |
| Compression Height | 32.80mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Dome Volume | 17.5cc |
| Piston Pin Diameter | 23.00mm |
| Ring Set Included | JG1006-3819 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564215611 |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |