| Weight | 0.374 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 96.00mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Compression Height | 30.40mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.51-mm |
| Dome Volume | -13.7cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1006-3780 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564032423 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |