| Weight | 0.402 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 95.50mm |
| Bore - Oversize | Std.mm |
| Compression Height | 29.60mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | 0.50-mm |
| Dome Volume | 9.6cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1006-3760 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564031075 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |