| Weight | 0.211 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 73.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Compression Height | 26.10mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Deck Clearance | 0.20-mm |
| Dome Volume | -1.7cc |
| Piston Pin Diameter | 18.00mm |
| Ring Set Included | JG1004-2894 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564042828 |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |