| Weight | 0.372 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 93.80mm |
| Bore - Oversize | 0.40mm |
| Compression Height | 32.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.50mm |
| Dome Volume | -23.4cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1004-3701 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564047625 |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |