
€1,076.75
| Weight | 0.202 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 72.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Compression Height | 26.77mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.8:1 |
| Deck Clearance | 0.33-mm |
| Dome Volume | -19.5cc |
| Piston Pin Diameter | 18.00mm |
| Ring Set Included | JC4704-2855 |
| Brand | JE |
| Build Type | Build to Stock |
| Package Height | 141,00mm |
| Package Length | 268,00mm |
| Package Weight | 1488.00g |
| Package Width | 150,00mm |