| Bore - Actual | 101.00mm |
|---|---|
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Compression Height | 39.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Dome Volume | 11.8cc |
| Piston Pin Diameter | 26.00mm |
| Ring Set Included | JG1006-3976 |
| Stroke | 101.00mm |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564041036 |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |