| Weight | 0.359 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 92.00mm |
| Bore - Oversize | 0.90mm |
| Compression Height | 31.50mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.65-mm |
| Dome Volume | -7.5cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1006-3622 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564037275 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |