| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Compression Height | 29.59 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.6:1 |
| Dome Volume | -15.5 cc |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 09513268 |
| Stroke | 92.80 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Brand | Diamond |