| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 99.50mm |
| Compression Height | 30,68mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Dome Volume | -24.00cc |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 23.00mm |
| Ring Set Included | 09513917 |
| Brand | Diamond |
| Build Type | Build on Demand |