| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 98.00mm |
| Compression Height | 31,50mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.2:1 |
| Dome Volume | -5.00cc |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 09463858 |
| Brand | Diamond |
| Build Type | Build on Demand |