| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 85.25mm |
| Compression Height | 25,91mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.6:1 |
| Dome Volume | -0.50cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 09053356 |
| Series | Rebel Series |
| Brand | Diamond |
| Build Type | Build on Demand |