| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 88.00mm |
| Compression Height | 30,00mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.3:1 |
| Dome Volume | -6.00cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 09583465 |
| Series | Rebel Series |
| Brand | Diamond |
| Build Type | Build on Demand |