| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 86.50mm |
| Compression Height | 32,26mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.4:1 |
| Dome Volume | -10.40cc |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 21.00mm |
| Ring Set Included | 09513405 |
| Brand | Diamond |
| Build Type | Build on Demand |