
€740.81
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051017458 |
| Chamber Volume | 62.00cc |
| CNC Ported | No |
| Engine Family | Small Block |
| Engine Type | 302/351 |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 205.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.050in |
| Make | Ford |
| Material Type | Cast Aluminum |
| Max Lift | 0.650in |
| Plug Type | Straight Plug |
| Port Height | Standard |
| Port Location | Standard |
| Port Style | Rectangle |
| Port Volume | 205.00cc |
| Series | SHP |
| Spring Type | Dual |
| Valve Angle | 20deg |
| Valve Spring Diameter | 1.437in |