
€3,436.00
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051010374 |
| Chamber Volume | 125.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Big Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.880in |
| Intake Runner Volume | 370.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.300in |
| Make | Chevrolet |
| Material Type | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Port Volume | 370.00cc |
| Series | Race Series |
| Spring Type | Bare |
| Valve Angle | 24deg |