
€1,509.58
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051004625 |
| Chamber Volume | 72.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Small Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.600in |
| Intake Runner Volume | 200.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.020in |
| Make | Chevrolet |
| Material Type | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Max Lift | 0.650in |
| Plug Type | Straight Plug |
| Port Volume | 200.00cc |
| Series | Pro1 |
| Spring Type | Double |
| Valve Angle | 23deg |
| Valve Spring Diameter | 1.437in |