
€6,568.92
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051011159 |
| Chamber Volume | 56.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Big Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.850in |
| Intake Runner Volume | 555.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.500in |
| Make | Chevrolet |
| Material Type | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Port Volume | 555.00cc |
| Series | BIG CHIEF |
| Spring Type | Bare |
| Valve Angle | 11deg |