| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051010879 |
| Image Info | These images are representative |
| Chamber Volume | 87.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Big Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.900in |
| Intake Runner Volume | 424.00cc |
| Intake Valve Diameter | 2.400in |
| Make | Chevrolet |
| Material Type | RMR Cast Aluminum Alloy |
| Port Volume | 424.00cc |
| Series | BIG CHIEF |
| Spring Type | Bare |
| Valve Angle | 18deg |