
€8,665.35
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Brand | Dart Machinery |
| GTIN | 00807051016109 |
| Carburetor Flange | 4150 |
| Chamber Volume | 121.00cc |
| CNC Ported | Yes |
| Engine Type | Big Block |
| Exhaust Valve Diameter | 1.880in |
| Intake Valve Diameter | 2.300in |
| Make | Chevrolet |
| Max Lift | 0.850in |
| Port Height | Standard |
| Port Location | Exhaust Raised 0.300in |
| Port Style | Rectangle |
| Port Volume | 335.00cc |
| Single Or Dual Plane Type | Single Plane |
| Spring Type | Solid Roller |
| Valve Angle | 24deg |
| Valve Spring Diameter | 1.625in |